کاهش شدید قیمت املاک پرند 197 بازدید

کاهش شدید قیمت املاک پرند

جهت اطلاعات بیشتر باما تماس بگیری :

09398370112 | 09024929213

تا همین چند ماه پیش بود که حتی فکر خرید خانه در اطراف تهران، برای خیلی از اقشار جامعه، غیر قابل تصور بود. اما حالا قیمت ملک به خصوص در شهرهایی مثل املاک پرند یا پردیس به قدری پایین آمده که حالا به ۱ میلیارد تومان هم رسیده است.رکودی که این روزها بازار مسکن تهران را در بر گرفته است، به شهرهای اطراف آن نیز سرایت کرده و منجر به کاهش شدید قیمت ها در این بازار شده است.اگر سری به بازار املاک پرند و به خصوص در اطراف مسکن مهر آن بزنید، متوجه می شوید که قیمت واحدهای مسکونی به طرز قابل توجهی نسبت به چند ماه پیش کاهش پیدا کرده است.

این کاهش قیمت همچنان ادامه دارد و خیلی از فروشندگان تمایل به فروش املاک خود را دارند و تخفیف های قابل توجهی ارائه می کنند اما مشکل این جاست که مشتری در بازار پیدا نمی شود. به همین دلیل وضعیت خرید و فروش با رکود مطلق همراه شده است.

خیلی از خریداران امیدوار هستند که قیمت ها باز هم پایین تر بیاید و از سوی دیگر، فروشندگان نیز برای حفظ سرمایه های خود می خواهند که ملکشان را هر چه زودتر بفروشند تا دچار کاهش قیمت نشود.

یکی از بخش های اصلی بازار مسکن، متقاضیان مصرف کننده است که این روزها، این قشر از جامعه نیز تمایل چندانی برای ورود به بازار مسکن ندارند. در واقع بیشترشان همچنان منتظرند که قیمت ملک پایین تر بیاید.

البته این انتظار چندان هم بیجا نیست چرا که در مدت زمان کوتاهی شاهد بودیم که قیمت املاک پرند کاهش ۱ میلیارد تومانی داشت.از طرف دیگر، بررسی بازار مسکن نشان می دهد که فایل های فروش مسکن در املاک پرند افزایش زیادی پیدا کرده اند و حتی برخی مواقع، آفرهایی که ارائه می شود نیز بسیار جالب توجه است و می تواند برخی از خریداران را وسوسه کند.

البته قیمت مسکن در شهر تهران همچنان بالاست و با قیمت های ۱ میلیاردی نمی توان خانه ای در مناطق ۲۲ گانه ی تهران خریداری کرد. به همین دلیل بخش زیادی از سرمایه گذاران و مصرف کنندگان به شهرهای اقماری تهران روی آورده اند.

قیمت املاک پرند

جالب این جاست که تا همین فروردین ماه سال جاری، قیمت ملک در مسکن مهر املاک پرند حدودا ۲ میلیارد تومان شده بود. اما با ریزش ۷۰۰ میلیون تومانی، حالا به مرز ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان رسیده است.

مثلا یک واحد ۸۶ متری که در مسکن مهر املاک پرند و در فاز ۶ واقع شده و تمام امکانات لازم را دارد، حدود ۱ میلیارد و ۱۸۰ میلیون تومان قیمت دارد.

از سوی دیگر یک واحد مسکونی ۸۵ متری واقع در همین منطقه با قیمت ۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان آگهی شده است. این واحد دارای پارکینگ و انباری نیز می باشد.

وضعیت قیمت ها در منطقه ی مپسای املاک پرند نیز به همین صورت است. یک واحد ۷۸ متری با قیمت ۱.۲ میلیارد تومان آگهی شده است. قیمت ها در پروژه ی هسا ممکن است کمی گران تر باشند اما باز هم نسبت به دو ماه گذشته، با افت شدیدی مواجه شده اند. یک واحد ۷۵ متری در این منطقه ۱.۵ میلیارد تومان آگهی شده است.

جالب ترین بخش ماجرا به خانه هایی برمی گردد که قیمتی برابر با ۱ میلیارد تومان دارند. موضوعی که تا همین ۲ ماه پیش هم دور از ذهن به نظر می رسید اما حالا رنگ و بوی واقعیت به خود گرفته است. یک واحد ۶۴ متری در فاز ۶ املاک پرند، یک میلیارد تومان آگهی شده است.

چنین قیمت هایی می تواند برای مصرف کنندگانی که مدت هاست در انتظار کاهش قیمت ها بوده اند، خبر خوشی محسوب شود. اما به دلیل انتظار مصرف کنندگان برای کاهش بیشتر قیمت ها، هنوز هم بازار راکد است و خرید و فروشی رخ نمی دهد.

امتیاز دهی به مقاله

دیدگاه‌های بازدیدکنندگان

میثم اسدالهی

سلام وقت بخیر یعنی امکان خرید واحد با ۱ میلیارد هست در پرند

163 روز پیش ارسال پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...